Archiwum 2006

Search Tool on our Pages

Archive 2013

Archives 2011 Archives 2010

Archives 2009

Archives 2008

Archives 2007

Archives 2006

Archives 2005

search technology courtesy FreeFind freefind

advanced

FreeFind

Tall Ships on paintings

Rozpoczynamy nowy rok 2007.

Wszystkim marzą się długie i pasjonujące rejsy w szczególności na Wielkich Żaglowcach. Oby te marzenia się spełniły. Na razie administrator rozpocznie prace nad zakładką - żaglowce w malarstwie (malarstwo - hobby administratora)

Enormous amount of Brotherhood of Brig activities

Wszystkiego najlepszego z okazji 2007 roku.

Powodzenia i nie mniejszego "parcia" w organizacji imprez popularyzujących idee żeglarstwa wśród młodzieży (opisanych chociażby w skrócie w Historii Bractwa)

Drivers - be carefull

Z okazji najbardziej rodzinnego święta jakim jest Boże Narodzenie, wszystkim Brygowcom i Rejowcom życzę spokojnych i ciepłych (uczuciowa) dni pełnych refleksji i przemyśleń co do przyszłości.

Bądźcie rozważni i pełni sił do działania w zakresie spraw osobistych. Pamiętajcie o Rodzinie i przyjacielach. Zamieszczony nowy znak drogowy niech będzie przestrogą dla obecnych i przyszłych kierowców (wielu z Was się aktualnie szkoli aby być sprawnymi nie tylko na szlakach wodnych). A póki co zapraszam do odwiedzania nowych portów.

Geographcal quiz - Who knows those places?

Szanowni Rejowcy.

Zapraszam do wirtualnej podróży po egzotycznych miejscach na Oceanie Indyjskim. Niestety bardzo niewielu z nas miało szczęcie odwiedzić miejsca których nawet nazwy wydają się nam tak daleki. A była tam 1-sza Szkoła pod Żaglami.

A jak Wam się wydaje, że dużo wiecie to proszę o parę słów o Seszele, Malediwy czy Mauritius no bo Kanał Sueski czy Kapsztad to mały picuś.

1st School Afloat oragnized on board of s/y Pogoria

Rejowcy całego świata odwiedźcie stronę: School Afloat.

Już wkrótce rozpoczniemy publikację bogatej informacji o 1-szej Szkole pod Żaglami zorganizowanej na pokładzie

s/y Pogoria. Zapraszamy również do opracowań na naszej stronie nt. Szkół pod Żaglami.

14th School Afloat

Szkała 14-ta.

Prace nad uzupełnieniem dokumentacji. Jakby było dobrze móc stworzyć takie archiwum dla większości Szkół.

Schools Afload on board of sts F.Chopin

Zapraszam do studiowania zmian w dziale Szkół pod Żaglami a w szczególności dla jedenastej.

(Chrześcijańska Szkoła pod Żaglami).

Mateusz - Skipper of the Brotherhood of Brig Society

24.11.2006

Wszyscy składamy życzenia urodzinowe Sternikowi Manewrowemu Bractwa Brygowego coraz bardziej wirtualnego żaglowca sts F.Chopin. Niech twórczo rozwija swoją nową pasję tj. architekturę.

A search for archive info about Schools Afloat on sts F.Chopin

Szanowne Kaczory und Brygowiątka

Poszukujemy materiałów archiwalnych dotyczących "Szkół pod Żaglami"

A Short History of Brotherhood of Brig

Krótka historia Bractwa Brygowego.

Brigs of the World

Brygowiątka wszystkich rejowców łączcie się!

Hasło powyżej to parafraza hasła czasów realnego socjalizmu. Jak napisałem w FORUM powoli będę przekształcał stronę wirtualnych podróży sts F.Chopin na zbiór informacji o innych brygach. Szkoda, że tak wyszło.

Życzę Wam wszystkich aby Wasza pasja i przyjaźń dalej się tak twórczo rozwijały. A banderę, chociaż coraz bardziej wirtualną będziemy dzierżyć wysoko. Niestety nie możemy już liczyć na Agenta007 (pójdziecie najwyżej na film).

Brotherhood of Brig - Forum

Zapraszam wszystkich do studiowania doniesień na FORUM w tz. ShoutBox na dole strony Forum Bractwa Brygowego.

Wygląda na to, że dzieciaki mają rzeczywiście szkołę życia na tej Szkole pod Żaglami. To już nie jest nawet śmieszne!

21st School Afloat

Szanowne Brygowiątka.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią próbowałem ustalić w EWSPiA co dzieje się z naszym ukochanym brygiem. O szczegóły pozwolno mi dowiadywać się dopiero w przyszłym tygodniu (w końcu nie jestem rodzicem uczestnika) czyli dalej wszystko tajne/poufne. Jedyną informacją jest to, że 21-sza Szkoła ruszyła, czyli sts F.Chopin płynie.

Quest for the lost brig

W poszukiwaniu zaginionego bryga.

Ze stron armatora możemy dowiedzieć się o rozpoczęciu 21-szej Szkoły pod Żaglami. Administrator strony podejmie kroki, aby tę informację zweryfikować, czy to prawda czy tylko plotka. Zapraszamy rodziny i przyjaciół członków załogi o studiowanie naszych stron. Jak zawsze zaczynamy od porad i wymiany doświadczeń.

Zapraszamy do artykułu członka Szkoły pod Żaglami - Alarm do żagli

Zbigniew Potempski - page administrator

Proszę o trochę cierpliwości. Nastał okres zmniejszonej aktywności w zakresie uaktualnień na stronie. Administrator wylądował w szpitalu. Pomimo kłopotów będę próbował uaktualnić stronę od czasu do czasu.

s/y Nekton visiting Vancouver

Szanowne Brygowiątka.

Pewnie niepokoicie się brakiem zmian na stronie i nowych wieści z sts F.Chopin. Niestety wiecie tyle samo co administrator czyli prawie zero. Armator naszego ukochanego brygu nie życzy sobie współpracy z Naszym Stowarzyszeniem, a więc możemy liczyć jedynie na ogólnodostępne informacje ewentualnych uczestników rejsu. SZKODA. Zapraszam więc do ciekawej relacji z rejsu Szlakiem Północnym. Brrrr.  Zapraszamy również do odwiedzania nowych portów.

Emper Yacht - Nieporęt

Szanowne Brygowiątka.

Potrzebna bardzo pomoc każdego z Was na "Kolorowym Pucharze Babiego Lata" w Emper Yacht. Jak nie pomożecie, to przedstawiona po prawej skarbonka będzie i tak za duża na finanse Bractwa. Miejsce - mapka.

Piggy-bank

Pacific Ocean by MSN Maps

Kolejna mała REWOLUCJA!.

 

Zapraszam do odmienionej strony Pacyfiku. Dodano również Ocean Indyjski. Studiujemy również informacje o nowych portach np. Malaga na Morzu Śródziemnym. Oczywiście to co znajdziemy na stronach traktujemy jako początek do dogłębnych studiów własnych. Wszelkie nowinki kontrolujemy jak zawsze na stronie uaktualnień.

It is not a porthole on sts F.Chopin, it is a part of a Nuclear Medicine Department equipment

To bynajmniej nie jest bulaj na sts F.Chopin, ale też ładne. A poważnie mówiąc jest to zdjęcie elementu wyposażenia pracowni Medycyny Nuklearnej (specjalność zawodowa administratora).

Zapraszam do odwiedzenia trzech kolejnych miejsc na Bałtyku tj. Nykobing, Aeroskobing i Alandy.

World Atlas - MSN Maps Encarta

Uwaga REWOLUCJA!.

 

No może przesadziłem. Zapraszam jedynie do odmienionej szaty strony Oceanu Atlantyckiego. Dodano linki do stron z koszmarną ilością informacji geograficznych, geologicznych, map etc. Dodano również wyspy Południowego Atlantyku.

To dla tych Brygowiątek którzy interesują się dogłębnie odwiedzanymi miejscami.

Autumn is coming soon!

Brygowcy pewnie zajęci egzaminami na uczelniach a Brygowiątka szaleją w swoich szkołach średnich przy organizacji nowego roku szkolnego, festiwalach teatralnych itp.

Wszyscy jednak pamiętajcie o chwili refleksji i zadumy, nie pędźmy tak na złamanie karku. Piękna pogoda prawie jesienna sprzyja wyciszeniu. Tak więc na spacery z przyjaciółmi!

Wikipedia - The Free Encyclopedi

Wikipedia - wolna encyklopedia.

W tekście napotkacie dużo odnośników encyklopedycznych. W przypadku Wiki bardzo prosto możemy przełączyć język objaśnień. W celu zmiany wystarczy kliknąć na wybrany język w lewym menu encyklopedii (najpierw musi wybrane być jakiekolwiek istniejące w encyklopedii hasło). Często po przejściu do innego języka znajdujemy o wiele więcej informacji. Popróbujcie sami!!

Pogoria - School Afloat

UWAGA Brygowiątka,

Jak macie niedosyt pływania po morzu jest zaproszenie z EPZ dla członków Bractwa na rejs w dniach 17.09 -01.10.2006 planowana trasa: Górki Zachodnie - Gotlandia (pewnie Visby) -Kalmarsund - Christianso - Bornholm - Górki Zachodnie.

Michał 'jocker' Fornal. Zniżki. Zapraszamy!

Baltic Sea

14.09.2006

Poliszynel powiedział, a ściślej mówiąc czyli studiując strony Baltic University Programme można by stwierdzić, że sts F.Chopin odwiedził kilka nowych portów (oczywiście jak zawsze, to tylko informacje pośrednie), tak więc Brygowiątka, marsz do studiowania map. Na naszych stronach znajdziecie bardzo dużo nowych portów takich jak Simrishamn, Turku-Abo czy Liepaja lub Hel oraz wiele innych (najlepiej sprawdzić w uaktualnieniach). Jest już piękna galeria zdjęć z tegorocznego rejsu BUP oraz artykuł do przestudiowania o rejsie sts Chopin w ramach rejsu BUP, tyle, że po Szwedzku.

21st School Afloat

05.09.2006. Walka o przetrwanie!

Członkowie Bractwa ostro walczą o organizację 21, 22-giej Szkoły pod Żaglami która swój początek i koniec będzie miała w Gdyni. Trasa przez Kanary i Zielony Przylądek na Karaiby a powrót przez Azory. Szczegóły niedługo na stronach Bractwa. Na razie, dopiero w najbliższy weekend to udział w Warszawskim Tygodniu Żeglarskim 2006 (tydzień już oczywiście trwa). Trzeba dotrzeć do Portu Pilawa (mapa). Nocleg najprawdopodobniej na działce rodziny Mateusza.

Capitan Krzysztof Baranowski

Zapraszamy młode Brygowiątka do wywiadu z kapitanem Krzysztofem Baranowskim (o pierwszych rejsach).

Film z 1-szej Szkoły pod Żaglami (45 min - warto!).

A jak ktoś zmęczony dużymi żaglowcami to zapraszamy do pędzącego Trimarana (takie F1 na morzu!).

Christian School Afloat

Ну вот - новая niespodziewajka! Drogie Brygowiątka

Niewiele wiemy o sts F.Chopin więc hawnijcie luka na odnowione strony Chrześcijańskiej Szkoły pod Żaglami z Pelplina która ostro przygotowuje się do rejsu Dookoła Świata oraz na piękny plakat. No chyba każdy poznaje ten Żaglowiec! Niedługo ruszy w świat cała armada Szkół (Concordia, Pogoria no i może Chopin - żeby przytoczyć tylko kilka!).

Class Afloat - Concordia

Sądząc po doniesieniach Bosmana oraz studiując oryginalne strony Class Afloat można dojść do wniosku, że sts F.Chopin będzie dla nich pływał. Powiem więcej, spotka się z Concordią najprawdopodobniej w Sankt Petersburgu 11.09.2007. Jakby ktoś nie miał oryginalnego pomysłu na spędzenie Sylwestra 2007/2008 to Brygowiątka, rezerwujcie lot do Dakaru! Właśnie wtedy spotkacie obydwa żaglowce w porcie (27.12-06.01.2008). Może będzie to również okres kolejnego rajdu Dakar.

Sail Training International

W dniach 17-19.11.2006 w Szczecinie odbędzie się doroczne posiedzenie Sail Training International. Szczecin będzie gościł w 2007 żaglowce uczestniczące w regatach Tall Ships. Ciekawe czy ktokolwiek pomyślał o sts F.Chopinie. W ramach promocji Bractwo mogłoby też delegować (np. Asika) na wykład w Los Angeles w ramach Amerykańskiej organizacji ASTA o Polskich żaglowcach który będzie wygłoszony przez Rektora Akademii Morskiej z Gdyni.

Our Pride - Polish Flag on a Polish sailing ship

Dla tych co jak administrator nie mieli okazji w tym roku być na sts F.Chopin oraz z braku nowych zdjęć zapraszam do reportażu na Onet.pl. Są to zdjęcia zrobione głównie w Lizbonie (największy most wiszący w Europie) i Kadyksie i nie ma w nim naszego ukochanego. No ale to tak dla odmiany. Poza tym reklamowana jest jeszcze nie działająca strona Poczty Butelkowej.

Baltic University Programme

01.09.2006. Ruszył rejs na sts F.Chopin organizowany w dniach 28.08-10.09.2006 przez Baltic University Programme. O załodze można poczytać w blogu Bosmana. Oczywiście informacja ta również przypomina wspomniane już wcześniej przed II Rejsem Architektów "wróżenie z fusów".

Może po zakończonym rejsie znajdziemy nieco informacji na stronach studentów. Dawno temu, za górami, za lasami, na stronach FORUM był spory dział korespondencji z tej Szkoły w lengłydżu Englisz. A może zdarzy się cud Bractwowy i ktoś uczestniczący przekaże nam garść informacji. Na razie mogę jedynie przypomnieć moment pożegnania Szkoły z dnia 03.10.2005 które miało miejsce na "Międzynarodowym Dworcu Autobusowym" w Warszawie (Warszawa Stadion).

Piękne zdjęcia z poprzedniego rejsu na Chopinie.

International Bus Stop

Caribbeana Sea

W związku z pojawiającą się szansą na realizacje zamierzeń Stowarzyszenia Bractwo Brygowe w postaci 21-szej Szkoły pod Żaglami zmieniono nieco prezentację wysp Morza Karaibskiego.

21st School Afloat

Port of Gdynia

Niespodziewajka!

Z informacji  zamieszczonych na FORUM wynika, że w dniu dzisiejszym tj. 27.08.2006 około 1200 sts F.Chopin spodziewany jest w Gdyni. Tak więc ominie niebezpieczną strefę w Zatoce Pomorskiej. Jesteśmy również pewni, że załoga FC pomimo braku urządzeń łączności satelitarnej (zobacz Złota Siódemka) o wiele lepiej radzi sobie z nawigacją niż piloci firmy SKY. Nie przeszkadza Jej również fakt, że od 24.08.2006 skurczył nam się Układ Słoneczny.

Lubeck - Baltic Sea

W dniu 22.08.2006 sts F.Chopin przebywał w pięknym niemieckim porcie i mieście Lübeck. Jest super. w dniu 23.08.2006 są znów na morzu. Zaczęło wiać.

Screem by Edvard Munch

II Rejs Architektów najprawdopodobniej opuścił już Oslo. Warto jednak przypomnieć chyba pierwszy rejs na sts F.Chopin organizowany przez Bractwo Brygowe w 2004 roku. Członkowie Bractwa odwiedzili wtedy Muzeum Edwarda Munch'a i podziwiali również i to dzieło. W kilka dni po naszej wizycie obraz został skradziony! Zapraszamy tych co władają językiem angielskim (no chyba wszyscy Brygowcy) do poczytania o kradzieżach dzieł sztuki.

22.08.2006 prasa norweska doniosła, że prowadzone są ze złodziejami negocjacje nt. odzyskania skradzionych dzieł.

01.09.2006. Obrazy "Krzyk" i "Madonna" wróciły do Muzeum.

15 years of Internet in Poland

18.08.2006   15 lat Internetu w Polsce!

 

My o wiele krócej. Nasza strona pojawiła się w Internecie 05.02.2005, ale próbujemy zwrócić na siebie uwagę. O ostatnich zmianach na naszych stronach przeczytacie w historii.

Wind & Water - Sopot 2006

Dla tych co nie na sts F.Chopin (chociażby sprawdzić jak idzie agitacja na Pogorii - reklama po angielsku!) zapraszamy do odwiedzenia targów "Wiatr i Woda" które odbywają się właśnie w Sopocie.

Kontynuując "wróżenie z fusów" nt. II Rejsu Architektów mieli płynąć do Oslo, ale może ich zwiało bo są informacje na Forum od Freda z portu Nexo na Bornholmie. Ponoć całkiem niezłe sztormy i super jazda. Poliszynel mi powiedział, że pierwszym oficerem jest kapitan Jacek Czajewski, a w Kopenhadze na pokład wchodzi profesor Stefan Kuryłowicz.

Odsyłam na grona, gg czy gdzie tam kto ma kuntakt. Na pocieszenie zapraszam do relacji z I Rejsu Architektów.

Hanse Sail August 10-13th, 2006 - where to find sts F.Chopin

Intensywne poszukiwania nie dały skutku. W kamerach internetowych na razie było sporo mniejszych jednostek. Oglądajmy w dniu 10.08.2006 nieco przed 1000. Spodziewany jest salut wchodzącym do portu żaglowcom (pewnie te największe, a będzie ich bez liku). Tutaj chyba nasz poszukiwany sts F.Chopin wpływa do portu Rostock (0810).

Proponuję kamerę u wejścia portu (trzeba kliknąć na odpowiednią ikonę z mapki) oraz kamerę w Porcie.

W zeszłym roku Polska była krajem-partnerem imprezy tak więc było głośno o sts F.Chopin. W tym roku w informacjach i programie o naszych cisza. Może czegoś dowiemy się po zakończeniu imprezy. Próbowałem też coś znaleźć o kapitanie Leszczyńskim, ale bez skutku. Może inni coś wiedzą?

Architecture Department flag on sts F.Chopin

Objawienie. UWAGA. W wielkiej tajemnicy. Cicho sza!! Nikomu ani mru, mru! (patrz spiskowa teoria dziejów)

Dowiedziałem się, że sts F.Chopin płynie z Norwegii do Rostoku a od około 14-ego ma się rozpocząć II Rejs Architektów.

Może komuś uda się wypatrzeć i sfotografować nasz żaglowiec w momencie wpływania do portu (już się pokazują).

Hanse Sail August 10-13th, 2006 - possibility of seeing the bigest and the most beatiful sailing ships

Nie ma to jak bieżąca i sprawdzona informacja.

Z powodu jej braku zajmijmy się wróżeniem z fusów czyli "zawracaniem kijem Wisły". Być może istnieje jakiś tajemy cel ukrywania informacji czyli tz. "spiskowa teoria dziejów". Jak już informowaliśmy odbyła się impreza "Baltic Sail" (do tej pory nie wiadomo jakie uczestniczyły w niej żaglowce). A już zbliża się następna "Hanse Sail". I jak to bywa w dobie Internetu, komórek i szybkich łączy mamy typowy czeski film, czyli nikt nic nie wie (oprócz wąskiego grona wtajemniczonych). Życzymy sukcesów organizatorom tych i wszystkich przyszłych imprez żeglarskich.

Brotherhood of Brig on Mazury - 2006

Nie wiadomo co się dzieje z sts F.Chopin. Zapraszam więc na Forum. Tam można sprawdzić jak doskonale bawi się Bractwo Brygowe na Mazurach między innymi na pokładzie super jednostki pływającej "USS Adria".

B-17 bomber airdroping leaflet for inhabitants of Warsaw to commemorate Warsaw Rizing 1944

1 sierpień 1944. Cześć pamięci Powstańców Warszawy.

Brygowcy, poczytajcie o bombowcu B-17 który będzie latał w dniu dzisiejszym nad Warszawą. Niektórzy z Was czynnie uczestniczą w przygotowaniach do uroczystości Powstania 1944.

Administrator favorite Radio Station - click to listen to the best music

O promocji

Trochę może zagapiliśmy się z promocją sts F.Chopin przy okazji wejścia na ekrany Piratów z Karaibów (w końcu nasz to bryg!) ale warto zauważyć, że w dniu 26.07.2006 na antenie Radia RMF Classic po muzyce F.Chopina (godzina 0808: II Koncert Fortepianowy) wspomniano o naszym najpiękniejszym żaglowcu (informacje były prawdziwe ale były tylko życzenia dla tych co zwijają szoty na Mazurach). Fakt, że tam nasi promują "Szkołę pod Żaglami" i pewnie przyczynią się do zmniejszenia ilości pomyłek ale fakt, że o Chopinie ślad zaginął (może Gdańsk, niestety nie zgłosił się żaden agent 007).

2006 - 10th Universary Baltic Sail

Brygowiczki i Brygowcy do dzieła!

Niestety nie mam żadnej informacji od jakiegokolwiek tajnego agenta. Ale o ile nasz sts Chopin stoi zacumowany w Gdańsku to może udałoby się go zabotrować i przeciągnąć na Motławę w rejon 2006 - 10th Universary Baltic Sail. 27-30.07.2006

Ja niestety uziemiony w domu! Zapraszam na stronę Gdańsk.

Museum of Warsaw Rizing 1944

Brygowcy.

Duża część przebywa na rejsach współorganizowanych przez Bractwo (Mazury). Jest im na pewno super fajowo.

Wszyscy jesteśmy bardzo zainteresowani co z Naszym ukochanym sts Chopin. Niestety administrator miniBractwa nic nie wie. Jedynie 13.07.2006 (dobra data) widziałem króciutką migawkę w TVP3 z postoju w Gdańsku. Mówiono wtedy o kłopotach finansowych, remontach itp. Może jakaś ekipa 007 go namierzy! Do dzieła! Wszyscy chcieliby coś wiedzieć!

Jeśli ktoś z Was będzie 1-szego sierpnia w Warszawie proszę pamiętać o godzinie W.

Centralny Ośrodek Żeglarstwa PZŻ im. Andrzeja Benesza

Szanowne Brygowiczki i Brygowcy.

Pewnie wszyscy zauważyli wyraźny spadek aktywności na tej stronie. Administrator jest bowiem unieruchomiony (skomplikowane złamanie podudzia). Dziękuję przyjacielom za słowa otuchy i pamięć. Obiecuję mimo wszystko czasem cosik wrzucić.

W ramach informacji ogólnej chciałbym zwrócić uwagę na zamieszanie w okolicach "Szkół pod Żaglami" które generowane jest przez ośrodek Regionalnej TV w Szczecinie. Intensywnie bowiem reklamują takową szkołę która nie ma nic wspólnego z naszymi prawdziwymi szkołami. Informacje zawsze dotyczą zwykłych rejsów na żaglowcu "Kapitan Głowacki"

New menagement Association of Bractwo Brygowe - Mateusz Potempski and Leszek Włochyński

III WIELKI REJS BRACTWA - 27 maja 2006 r.
Odbył się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 55), o godz.1500
.

Podjęto wiele bardzo ważnych decyzji które zmienią losy Bractwa. Zmieniono strukturę. Wybrano nowe władze.

O wszystkim czytaj na stronach Bractwa Brygowego. Dzisiaj prezentujemy kilka fotek.

Necessity of swimming

Ciekawa przestroga przed sezonem wakacyjnym.

Dla młodych którzy nie znają języka rosyjskiego, wolne tłumaczenie: "Kto utonie już więcej w morzu kąpać się nie będzie". Niezłe

Asia Słomiak

Przykład ogromnej akcji informacyjnej o Szkole pod Żaglami organizowanej przez Asię Słomiak

To ku przypomnieniu, jeśli ktoś jeszcze nie czytał.

Beata Pietkiewicz

Zapraszamy na strony Bractwa gdzie znajdziecie kapitalne sprawozdanie z Pikniku Radia BIS autorstwa  ATY.

Architects on sts F.Chopin

Zapraszamy do bardzo ciekawej Galerii J.Grabskiego z ostatniego Rejsu Architektów.

New menagement Association of Bractwo Brygowe - Mateusz Potempski and Leszek Włochyński

III WIELKI REJS BRACTWA - 27 maja 2006 r.
Odbył się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 55), o godz.1500
.

Podjęto wiele bardzo ważnych decyzji które zmienią losy Bractwa. Zmieniono strukturę. Wybrano nowe władze.

O wszystkim czytaj na stronach Bractwa Brygowego. Dzisiaj prezentujemy kilka fotek.

Watercolour pictures of F.Chopin - workshop 2006

Zapraszamy do mini galerii akwareli będących rezultatem warsztatów malarskich Architektów które odbyły się na sts. F.Chopin w dniach 14-20 maja 2006 gdzieś na Bałtyku.

Zapraszam gorąco do dynamicznie zmieniającej się strony Bractwa Brygowego.

Ciekawe ilu Brygowców posiada taki wspaniały puchar "Czerwona Latarnia" za udział w regatach jachtowych? A administrator strony właśnie takowy otrzymał!

Witamy sts Chopin w Szczecinie (20.05.2006)

New T-shirt for Mateusz

Tam jeszcze nas nie było. Nowy T-szert dla Mateusza od wujka który zaprzyjaźnił się z uroczą kanadyjką zamieszkującą strony gdzie sts Chopina jeszcze chyba nie było. Kto zna wyspy Turks and Caicos?

sts Chopin wczoraj był w Roene (Bornholm) a w dniu dzisiejszym już dotarł do Kopenhagi. Ciekawe czy załoga poszła po raz kolejny sprawdzić życie nocne w Christianii?

Maria Skłodowska-Curie

Przeniesienie wystawy Architektów do Auli Politechniki Warszawskiej.

Ania (Żuq), Leszek i Mateusz (Freehuman)

Po Wielkim Rejsie

Bardzo dużo zmian o czym pewnie dowiedzą się wszyscy ze stron Bractwa Brygowego jak Kasia (KOT) przygotuje sprawozdanie. Na razie tylko fotka z głównymi animatorami zebrania.

sts Chopin dotarł do Amsterdamu. 13-go oczekiwany jest w Kilonii gdzie mają na pokład wejść architekci.

Następnie odwiedzone zostaną najprawdopodobniej porty: Kopenhaga, Sassnitz aby 20-go zjawić się w Świnoujściu a 21-go w Szczecinie.

Przy okazji warto przypomnieć sobie informacje Agenta007 o Chopinie.

Sporo zmian na wielu stronach. Zajrzyjcie najlepiej do historii zmian i dziennika pokładowego.

Do dużych sensacji zapraszamy na stronach o sukcesach BABE i kontynuacji rejsu na Voyage of Audentes

Zaglądamy także czasem do katalogu stron różnych.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim Brygowiczom pogody ducha i wielu niezapomnianych rejsów na

sts F.Chopin. Zamiast kartki świątecznej proponujemy odwiedzenie Wyspy Wielkanocnej do której nie dotrą nasze dzielne żeglarki.

Z przykrością muszę stwierdzić, że link po lewej często nie działa! Tak więc przypominam dowcipne życzenia Hip-Hop (pamiętaj włączyć głośniki). Niezłe jest również proroctwo jak i pozdrowienia z Warszawy.

Maria Skłodowska-Curie

Przeniesienie wystawy Architektów do Auli Politechniki Warszawskiej.

Ania (Żuq), Leszek i Mateusz (Freehuman)

Po Wielkim Rejsie

Bardzo dużo zmian o czym pewnie dowiedzą się wszyscy ze stron Bractwa Brygowego jak Kasia (KOT) przygotuje sprawozdanie. Na razie tylko fotka z głównymi animatorami zebrania.

Drogie Brygowiątka.  2.04.2006 godzina 1500 (pewnie około 11:00)

WIELKI REJS (ul.Grodzieńska 21/29)

Wszyscy, którym drogi jest los naszego ukochanego bryga sts F.Chopin spotykamy się aby omówić kierunki działania mogące wesprzeć nasze starania o możliwości pływania na NIM. Spotkanie to ma na celu również zapewnienia kontynuacji działań Bractwa Brygowego. Zapraszam przed spotkaniem do "hawnięcia luka" na Certyfikat Bractwa jak i historię jego powstania. Mam nadzieję, że na spotkaniu pojawią się również przedstawiciele armatora bo inaczej pozostają nam plotki i blog komunikacja

Chopin: Photo Exhibition - sailing one of the most beautifull sailing ship in the World

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. 10.03.2006 godzina 1600

Wernisaż wystawy fotograficznej. Główny prelegent - kapitan Jacek Czajewski. Słowo wstępne Mateusz Potempski.

Ciekawostka - nie było żadnego przedstawiciela Armatora

sts F.Chopin exhibition - Warsaw University of Technology, Department of Architecture

UWAGA Brygowiątka:

 

W najbliższy piątek tj. 10.03.2006 o godzinie 1600 w Gmachu Głównym Architektury (ul. Koszykowa 55) nastąpi otwarcie wystawy poświęconej sts F.Chopin wraz z prelekcją prowadzoną przez kapitana Ziemowita Barańskiego. Zapraszamy

Visit Bosman Story

Dochodzą nieprawdopodobne informacje z pokładu sts Chopin. Można poczytać w blogu (FAQ - Frequently Asked Questions). Można wręcz "pęc ze śmiechu", chociaż jak człowiek trochę pomyśli to wcale nie jest śmieszne. Zrozumiałym też się staje fakt, dlaczego Mateusz nie może zorganizować rejsu Architektów na Chopinie. A brygowcom powoli nos opada na qwintę bo w efekcie nie znany jest więc dalszy los nas wszystkich! Co dalej z naszym ukochanym Chopinem!

Gospel Singing

Duża grupa Brygowców uczestniczy rokrocznie w warsztatach muzycznych Gospel. Tym razem ich część bierze udział jako członkowie zespołu lub jego zwolennicy w debiucie grupy Sound'N'Grace

Frontier Multimedia - beautifull Earth observed from the orbit

Niewiele jest wiadomo o losie sts Chopin lub dzielnych żeglarek. Tak więc jak na administratora wirtualnych podróży przystało, proponuję brygowiątkom przepiękną projekcję widoków naszej Ziemi (proszę uruchomić dźwięk i kliknąć na obraz po lewej).

Women Round the World Sailing Race - Panama Canal

11.02.2006 1729 WYTROPIONE i uwiecznione dla potomnych na FOTOGRAFii.

Dzięki kamerom internetowym udało się wytropić nasze dzielne żeglarki, uczestniczki Kobiecych Regatach Dookoła Świata. Przedstawione zdjęcie prezentuje moment wpłynięcia jachtów Miraflores Locks (końcówka Kanału Panamskiego). Za chwilę wkroczą na Pacyfik. A o sts CHOPIN ślad zaginął. O już coś jest (blog). Uzupełnienia i linki będą w Bosman Story.

 05.02.2006. Nasza strona MiniBractwa ma już roczek!

Panama - flag

Nie ma wieści z sts Chopin. Bosman też milczy. Tak więc brygowcom pozostało jedynie śledzenie losów dzielnych żeglarek, które zgodnie z Kalendarium Rejsu powinny płynąć w kierunku Kanału Panamskiego.

Ania Bąkowska and Małgosia Talar - Woman Round the World Race

Przypominamy o sensacyjnym udziale BABE w Kobiecych Regatach Dookoła Świata. Wszyscy śledzimy udział fantastycznych żeglarek i piszemy do Nich emaile wpierające psychicznie (UWAGA: zwięzłe teksty, bez obrazków filmików etc.).

 

Pojawiły się już pierwsze raporty z trasy. Aktualna pozycja. Prawdopodobnie będą pruły przez Morze Karaibskie w okolicach opisanych już w Podróżach Wirtualnych wysp pobrzeża Wenezueli.

sts F.Chopin diary

Już wkrótce sts Chopin rozpoczyna Rejsy Karaibskie. Będziemy śledzić poczynania dzielnej załogi głównie dzięki doniesieniom Bosmana. Można również zaglądać do dziennika gdzie postaram się umieszczać linki do informacji o odwiedzanych portach.

Grenadines - a lot of information

W związku z pojawiającą się w informacjach i doniesieniach ogromną ilością nazw małych wysepek w rejonie Grenadynów dokonano przebudowy tej strony. Rozpoczęto również pracę nad rozbudową Pacyfik.

Klikając na wybrany punkt na mapie będziemy mogli uzyskać dodatkową informację o poszukiwanym miejscu.

Polish winter 2006

Zima w Polsce wita 19-ta Szkoła pod Żaglami takimi klimatami. Niech no sobie dzielni żeglarze przypomną jak to bywa w ojczyźnie tym okresie roku.

Farewell to 19-th School Afloat on sts F.Chopin

Już za dwa dni 19-ta Szkoła pod Żaglami przejdzie do historii. Będziemy teraz mogli dowiedzieć się jak było oraz skonfrontować wrażenia. Jedno jest niesamowite, chyba padł rekord wszechczasów sts F.Chopin przebywania na morzu bez zawijania do portu (26 dni - czegoś takiego jeszcze nie było, ale trzeba by się upewnić u archiwistów i historyków podróży żaglowca).

Do czasu spotkań, aby dobrze się przygotować proponuję wirtualne odwiedziny: Grenada, Dominika, St.Łucja, Martynika, St.Vincent lub dla ochłody wspomnienie działań różnych członków Bractwa.

Niech żyje Bosman!

Spłynął potok informacji o odwiedzanych miejscach. Dziesiątki wpisów, sporo czytania.

Zapraszam do studiowania jego blogu a wyjaśnienia znajdziecie w Bosman Story. Obejżyj panoramę zatoki w mieście Hillsborough. Jakbyśmy znali miejsca pobytu z wyprzedzeniem można by było poszukiwać Chopina za pomocą kamer internetowych (jest ich kilka w rejonie). Generalnie to nieźle wieje jak na ten rejon: 5-6B (dziennik).

Już są na Wyspach Karaibskich.

 

Z bloga Bosmana można dowiedzieć się, że aktualnie przebywają na wyspie Carriacou.

UWAGA!!

Dużo świeżych informacji o końcówce 19-tej Szkoły pod Żaglami. A na razie studiujemy informacje (a jest ich coraz więcej) o wyspach Morza Karaibskiego. Aktualną informacje o nowych informacjach w dzienniku. O generalnych zmianach w Updates.

Port of Dubrovnik - Adriatic Sea

Sorry, nic ciekawego. Ciągle brak wieści z sts F.Chopin. Tak więc trzymajmy kciuki i cierpliwie czekajmy. Dla zainteresowanych podam tylko, że skiper Mateusz będzie dzisiaj w nocy miał SE4-5 oczywiście na jednostce wielokrotnie mniejszej niż nasz bryg.

Drobna korekta - w szkwałach mieli SE9 tak więc nauczka, że na internetowe przepowiednie pogody nie można liczyć.

Małgorzata Talar - skipper in the Woman Round the World Race

Nowy Rok 2006

Życzymy sukcesów na Morzach i Oceanach wszystkim naszym na Morzu Karaibskim:19-ta Szkoła, Małgosia Talar (napisz życzenia, ten adres to wkrótce nasz kontakt z BABE), Chorwacja: skiper Mateusz i tym co w pieleszach domowych.

Przy okazji (w ramach odpoczynku po szalonej Nocy Sylwestrowej) proponuje odwiedzenie wielu stron (galerii) między innymi ze wspomnieniami z sts F.Chopin na stronach Bractwa i na naszych (wkrótce rozszerzona galeria).

Aruba - next destination of Woman Round the World Sailing Regatta

W związku z wpisem poniżej rozpoczęto prace nad poszerzeniem informacji o Morzu Karaibskim i jego zachodniej części.

W końcu sts F.Chopin tamtędy też płynął. Na razie wyspa Aruba - kolejny etap Kobiecych Regat Dookoła Świata.

Jachty z dzielnymi żeglarkami dotarły na wyspę Świętej Łucji a aktualnie są na wyspie Grenada (czekają na BABE)

Ania Bąkowska and Małgosia Talar

SENSACJA!

Znana wszystkim BABE będzie już niedługo uczestniczką Kobiecych Regat Dookoła Świata. Wszyscy brygowcy z zapartym tchem będą śledzić losy dzielnych załóg w tym byłej naszej Pani Oficer - Małgosi Talar (oczywiście na ile będziemy mieli dostępne jakiekolwiek informacje).

Programme about sts F.Chopin in TVPolonia

W dniu 24.12.2005 w TVPolonia przedstawiono ciekawy reportaż o tegorocznym rejsie polonijnym sts F.Chopin pod dowództwem kapitana Ziemowita Barańskiego do fiordów norweskich. Dzięki czujności dziadka Mateusza nagranie będzie dostępne dla brygowców.

Sunrise on the Ocean - oryginal photos by W.Gargol reedited by Z.Potempski

A jednak - dotrą do RÓWNIKA!

Z informacji uzyskanej od Armatora można stwierdzić, że najprawdopodobniej dzisiaj nasi żeglarze dotrą do równika. Uroczystość zaprzysiężenia Neptunowi odbędzie się na oceanie a następnie sts F.Chopin uda się w kierunku Wysp Kanaryjskich.

Nam pozostanie trzymanie kciuków i obserwacje namiastki wchodów jakie Oni mogą przeżywać.

Chritmas somewhere on the Atlantic Ocean - photo by M.Potempski

Boże Narodzenie 2005.

 

Wszystkim Brygowcom życzymy wszystkiego najlepszego, wspaniałych rejsów na naszym ukochanym brygu sts. F.Chopin. Oby te Święta przyniosły Wam wszystkim atmosferę ciepła rodzinnego i radości przebywania z bliskimi.

A wszystkim oczekującym na wieści z żaglowca życzę cierpliwości. Szkoły pod żaglami mają to do siebie, że Święta i Nowy Rok spędza się gdzieś daleko na Oceanie Atlantyckim. Jak są jakieś wieści to umieszczam w dzienniku lub Bosman Story.

sts F.Chopin with 19th School Afloat in direction to Brazil from Cabo Verde

sts Chopin już zniknął z pola widzenia WebCama na Wyspach Zielonego Przylądka. Kapitan widać chce zrobić całej załodze frajdę i przekroczyć RÓWNIK. Życzymy gorąco aby dotarli przynajmniej do Wysp Sao Paulo (Brazylia).

Rodzice teraz muszą się uzbroić w ogromną cierpliwość. Czeka nas bardzo długa cisza na łączach. Pamiętajmy o dzienniku.

sts F.Chopin mooring at Santa Maria Beach, Sal is, Cabo Verde

09.12.2005  VICTORIA!

Udało się namierzyć sts. F.Chopin poprzez kamerę internetową naprzeciw plaży Santa Beach na wyspie Sal. Udało się więc powtórzyć wyczyn z portu Funchal podczas Szkoły 2002/3 (w dniu 02.12.2002). Więcej informacji w dzienniku.

More info if only avaliable

Wszystko OK. Okazuje się, że niepotrzebnie się martwiłem. Rodzice są poinformowani. sts F.Chopin prawdopodobnie jutro dotrze do Wyspy Sal - tam też więcej informacji. Z informacji dostarczonej przez BABE wynika, że załoga przeżyła w doskonałej formie sztorm 9B.

sts F.Chopin- latest news from 'School Afloat'

07.12.2005. Ostatnie wieści z pokładu sts F.Chopin jak się tylko da wycisnąć z BABE. Wtedy klikamy na facecika po lewej.

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin Wysp Zielonego Przylądka. Jak znaleźć pozycję żaglowca dowiemy się na stronie  Nawigacja dla Rodziców.

Weather somwhere between Madeira and Canary Islands-sts F.Chopin

Sądząc z wydruków WeatherOnLine sts F.Chopin nie znajduje się w bezpośrednim zagrożeniu huraganem który ostatnio spustoszył Wyspy Kanaryjskie.

Wprowadzono również sporo zmian w Morzy Karaibskim oraz Południowym Oceanie Atlantyckim (nawigacja po mapach poprzez kliknięcie na mapie).

Trochę HISTORII dla brygowiątek czyli Salerno i Morze Tyreńskie.

links to Admirality Charts

Dla ułatwienia poszukiwań na mapach oraz nawigacji po stronach miniBractwa na mapach pojawią się znaki jak po lewej. Kliknięcie na ten znaczek na mapie uruchomi link do odpowiedniej mapy - Admirality Charts

Portugal -Coat of Arms

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Chopin mija Maderę. Zapraszamy do wiedzenia wirtualnego. Znajdziesz uaktualnioną nieco stronę a na niej masę interesujących linków włącznie z kamerami internetowymi przy pomocy których wytropiliśmy nasz żaglowiec w porcie podczas szkoły 2002/3.

Trzymamy mocno kciuki za realizację bardzo ambitnych planów odwiedzenia wyspy z bajki czyli Fernando de Noronha (Brazylia)

Administrator looking for our brig - sts.F.Chopin somwhere on the sea

Rozpoczęcie prac nad materiałami pomocniczymi: Nawigacja dla Rodziców.

Mam nadzieję, że dokument ten pomoże Rodzicom w śledzeniu swoich pociech (19-tej Szkoły pod Żaglami).

Utworzenie możliwości wyboru miejsca poszukiwania informacji poprzez "kliknięcie" na mapie

Morza Karaibskiego. Morza Bałtyckiego. Morza Północnego. Morza Śródziemnego. Półwysep Iberyjski.

Teraz kursor powinien zmienić się na 'palec'. Klikajac lewym klawiszem myszki przeskoczymy tym razem do mapy Atlantyku

Dokonano ułatwienia wyboru poszukiwanej informacji poprzez kliknięcie miejsca na mapie. Polega to na najechaniu myszką na poszukiwane miejsce na mapie. Informacja jest dostępna na mapach w obwódce czerwonej (istnieje odpowiednik odnośnik - link) w momencie zmiany wskaźnika myszki ze stosowanego w danym komputerze na "palec" (patrz na obrazek po lewej). Ta sama zasada dotyczy tekstów "wytłuszczonych" w niebieskim kolorze z podkreśleniem (jak w linijce poniżej).

Taki wybór istnieje już między innymi na stronach Oceanu Atlantyckiego, Azorów, Wysp Zielonego Przylądka.

sts F.Chopin Bosman

Śledzenie internetu pozwala nam na stwierdzenie, że Nasz Bosman wyleciał dzisiaj do Lizbony w celu rozpoczęcia kolejnej podróży na sts F.Chopin z 19-tą Szkołą pod Żaglami. Będziemy więc śledzić Jego doniesienia. W ten sposób będziemy w kontakcie z bliskimi nam brygowcami. Najnowsze wieści znajdziecie na Bosman Story.

Ciąg dalszy tego co każda brygówka i brygowiec wiedzieć powinni.

Po kodach sygnałowych flagowych czas na kody fonetyczne.

School Afloat - farewell to young sailors

Uwaga rodzice żeglarzy 19-tej Szkoły pod Żaglami.

Administrator doświadczył rozłąki ze swoim dzieckiem podczas szkoły 2002/3. Polecam więc kilka porad i uwag.

Canary Islands

Damskie Regaty Dookoła Świata zmobilizowały administratora do rozpoczęcia pracy nad stronami Canary Islands.

sts F.Chopin wizytuje te piękne wyspy przy prawie każdym przekraczaniu Atlantyku. Wyspy są bardzo popularne. Odwiedzają je tysiące turystów z Polski. Tak więc na naszych stronach postaram się umieścić informacje trochę z innego punktu widzenia.

Ladies sailors Round The World Competition

Brygówki i Brygowcy. Sensacja! Czegoś takiego jeszcze nie było! Zajrzyjcie na stronę Damskich Regat Dookoła Świata. Jachty którymi płyną cztery dzielne polskie żeglarki, wśród których jest była nasza oficer czyli z sts F.Chopina. Myślę, że chociaż 8 marca daleko, to trzymamy kciuki i wszyscy życzymy szczęśliwego opłynięcia kuli ziemskiej!