Archiwum 2005

Search Tool on our Pages Archive 2013

2012

Archives 2011 Archives 2010

Archives 2009

Archives 2008

Archives 2007

Archives 2006

Archives 2005

search technology courtesy FreeFind freefind

advanced

FreeFind

An article by Capitan K.Baranowski about pirates in present days

Administratora zainspirował bardzo ciekawy artykuł o piratach na stronach Kapitana Baranowskiego. W końcu sts F.Chopin ociera się o te akweny morskie. Tak więc wiedza na ich temat (tych współczesnych) również może się przydać każdemu szanującemu się brygowcowi. UWAGA! coś dla naszych kochanych brygówek.

Zapraszamy więc do lektury nowej strony poświęconej piratom!

Capitan Adam Kantorysinski - sts F.Chopin

Żeglarskie zwyczaje

 

Zapraszam wszystkich Brygowców do skopiowania i studiowania zapisu dokonanego na szpaltach Głosu Chopina przez oficera  Zbyszka Wójcika dotyczącego ważnej części działalności każdego żeglarza. Myślę, że popieranie wprowadzenia tych zwyczajów na naszym ukochanym żaglowców jest godne poparcia.

W ramach odpoczynku po zmęczeniu wynikającym z "rajdu po grobach" zalecamy obowiązkową lekturę każdego szanującego się Brygowca czyli kolejne numery czasopisma wydawanego przez naszego oficera Zbyszka Wójcika:

numer1   numer2  numer3

Postaram się również opublikować na naszych stronach bardzo ciekawy dział z Głosu a mianowicie: Żeglarskie zwyczaje.

Osobiście płynąc Chopinem brakowało mi nieco tych zwyczajów.

W związku ze Świętem Zmarłych życzymy wszystkim Brygowcom bezpiecznej podróży do miejsc spoczynku najbliższych jak i zalecamy chwilę zadumy.

Bardziej uduchowionych zapraszam do odwiedzenia strony Sybillianizmu.

Ushuaia - the most southern town in South America

Początek projektu zmian strony Oceanu Atlantyckiego w regionach Ameryki Południowej.

Frederic Chopin

Brygowcy!

Chyba wszyscy wiedzą, że właśnie rozpoczęły się finały XV Konkursu Chopinowskiego. Zapraszam do chociażby symbolicznego zainteresowania się muzyką. Informacje nt. życia i działalności patrona naszego ukochanego żaglowca znajdziecie na stronach Towarzystwa. Zapraszam do Telewizji Interaktywnej, Archiwum Polskiego Radia, dzwonki polifoniczne, RMF Classic i wiele innych.

Zbigniew Potempski logo

  16.10.2005  APEL

Skoczcie do FORUM Bractwa Brygowego. Pomóżcie w reklamie "Szkoły pod Żaglami" bo jest kapota. Mało chętnych!!!

Chopin just before winter-spring sailing tour - Ania paiting deck in Swinoujscie harbour

07.10.2005

Ostatnie zabiegi kosmetyczne przed kolejną turą rejsów. Administrator odwiedził pokład naszego ukochanego żaglowca po raz pierwszy od roku (obowiązek każdego szanującego się Brygowca) i zastał wszystkich przy pracach - kapitan Kantorysiński przy żaglach a Ania maluje klasę, żeby nie rdzewiała)

International Bus Stop

03.10.2005

Uprzejmie donosimy, że nareszcie po wielu perypetiach z PKP i PKS i egzotycznymi liniami ze wschodu udało nam się umieścić naszych nowych przyjaciół z Międzynarodowej Szkoły (SUMMER CRUISE WITH THE BALTIC UNIVERSITY PROGRAMME) w autobusach udających się w kierunkach: Kaliningrad, Ryga czy Mińsk.

Torso Tower in Malmo - Sweden

Tym razem bez pomocy Agenta007 (nie dostał delegacji do Szwecji) wytropiono sts F.Chopin w Malme (Szwecja).

International School Afloat goes to Ystad on sts F.Chopin

21.09.2005

Wszyscy składamy życzenia imieninowe Mateuszowi.

Rozpoczyna się międzynarodowy rejs Uniwersytetów Bałtyckich. Pierwszym odwiedzanym portem będzie najprawdopodobniej Ystad.

Chopin and Shtandart getting ready for celebrations - photo by J.Zieliński

Donoszę o kolejnej, spektakularnej akcji "naszego człowieka w Szczecinie". Dzięki Agent 007 mamy kolejny trop (oprócz bloga Bosmana)

Remarks of Captain Krzysztof Baranowski on yacht safety

Przedruk artykułu Kapitana Krzysztofa Baranowskiego z bardzo ciekawymi uwagami dotyczącymi bezpieczeństwa żeglugi morskiej.

Polecam każdemu szanującemu się brygowcowi.

sts. F.Chopin needs some repairs from time to time - in Sczecin

Brawo, cóż za zdjęcie, aż nie omieszkałem sobie umieścić na stronie MiniBractwa.

Proponuję nagrodę fotografików dla Bosmana. Zapraszam do studiowania ostatnich wpisów z remontu sts. Chopina.

Navigator - programme in Polish TV devoted to sailing

Nie jestem oglądaczem telewizji, ale zupełnie przypadkiem natrafiłem na program poświęcony żeglarstwie. Czas emisji to godz.2215 w piątki (telewizja regionalna czyli TVP3). Tydzień temu dowiedziałem się o jedynej w Polsce "Szkole pod Żaglami" (niestety natrafiłem na program za późno i nie zdążyłem zanotować nazwy żaglowca i nazwiska kapitana - Szczecin). Napisałem nawet do TVP sprostowanie. I wyobraźcie sobie, w dniu 15.07.2005 była relacja z remontu sts.F.Chopin oraz rozmowa z kapitanem Kantorysińskim w mundurze kapitana (Wow!).

International Signal Flag Code - sailing

Flagi sygnałowe. Kody jednoliterowe.

Co każdy Brygowiec umieć powinien. Oczywiście umiejętność rozpoznawania flag jest przydatna każdemu żeglarzowi morskiemu. Dobrze jest być poinformowanym. Znajomość kodu jest przydatna dla naszego bezpieczeństwa na morzu.

WeatherOnline - weather forcasts for sailors

Zapraszamy osoby zainteresowane aktualnym stanem pogody w rejonach gdzie przebywa sts.F.Chopin. Na stronie opisane jak szukać oraz wytłumaczenie stosowanego nazewnictwa.

Hanse Sail 2005 in Rostock

Wszystkie znaki na niebie i morzu wskazują (włącznie z enigmatycznymi informacjami Bosmana), że mamy do czynienia z gwiaździstym zlotem Brygowców do Rostoku. W tych dniach odbywają się tam znane targi żeglarskie Hanse Sail. Szkoda, że webmaister zlotu robi niewiele bo nie ma listy żaglowców, galerii zdjęć etc. a to już prawie koniec!!!

Lady B - Captain K.Baranowski famous yacht

Brak wieści o naszym sts F.Chopin oraz co porabiają Brygowcy (coraz chudziej też u Bosmana). Tak więc może warto odnotować, że grupa Brygowców szaleje aktualnie na Lady B gdzieś na Morzu Północnym. W dniu 4.08.2005 dotarli do portu Newcastle.

STI - Tall Ship Races 2005. Pogoria and Istria in Cherbourg-Octeville

Ach, łezka się tylko w oku kręci. Za górami, za lasami czyli przed wiekami również sts F.Chopin uczestniczył w ogromnych zlotach i rejsach organizowanych rokrocznie przez STI (Sail Training International). Tym razem można podziwiać armadę przepięknych żaglowców z całego świata opuszczających Cherbourg-Octeville (Francja).

Quiz. A kto zgadnie jakie to żaglowce widoczne są na pierwszym planie zdjęcia obok?

The Brain - an interactive exhibition in Warsaw

Brygowcy Hey

 

Jak nie mieliście szczęścia i nie przebywacie na naszym ukochanym sts.F.Chopin to zapraszam do Warszawy na fantastyczną wystawę która mieści się w najpiękniejszym budynku stolicy. Tłok straszny ale warto dowiedzieć się w sposób wyjątkowo dostępny, obszerny i obrazowy jak działa nasza głowa i dlaczego np. czasami odmawia posłuszeństwa przy wdrapywaniu się na reje (błędnik). Będziecie mieli okazję przeprowadzić masę pasjonujących i pouczających eksperymentów.

A przecież każdy Brygowiec jest żądny wiedzy!

Navigator - programme in Polish TV devoted to sailing

Nie jestem oglądaczem telewizji, ale zupełnie przypadkiem natrafiłem na program poświęcony żeglarstwie. Czas emisji to godz.2215 w piątki (telewizja regionalna czyli TVP3). Tydzień temu dowiedziałem się o jedynej w Polsce "Szkole pod Żaglami" (niestety natrafiłem na program za późno i nie zdążyłem zanotować nazwy żaglowca i nazwiska kapitana - Szczecin). Napisałem nawet do TVP sprostowanie. I wyobraźcie sobie, w dniu 15.07.2005 była relacja z remontu sts.F.Chopin oraz rozmowa z kapitanem Kantorysińskim w mundurze kapitana (Wow!).

Agent 007 looking for sts F.Chopin

Agent 007 nie próżnuje. Skontrolował postępy remontowe na Chopinie i stwierdził, że dla ludzi z ulicy to na tej jednostce nie prowadzony jest żaden remont. Wszystko jest najlepszym ładzie i żaglowiec jakby przygotowany na przyjęcie gości.

Zapraszamy również doodwiedzenia zmienionej strony linków.

sts F.Chopin in Szczecin harbour - photo by J.Zieliński

Agent 007 donosi ze Szczecina, że remont idzie do przodu, czyli Bosman nie zalewa (zresztą, każdy widzi napis Bosman na fokmarsel dolny).

Live8live.com - Make Poverty History

Przypuszczamy, że Ci Brygowcy którzy 3.07.2005 byli w pobliżu TV lub Internetu uczestniczyli duchowo w ogólnoświatowej akcji walki z biedą  i śmiercią na kontynencie Afryki. Pewnie część z nas umieściła się również na ogólnoświatowej liście poparcia.

Live8Live

Członkowie Bractwa Brygowego i przyjaciele wyruszają na rejs Mazury 2005 (czy ktoś poznaje autobus? Tam również znajdziecie aktualności z minirejsu - no bo Chopin przechodzi remont - patrz zdjęcie powyżej).

100€ banknote

Załączamy papierek który należy dostarczyć aby móc wypłynąć na wycieczkę naszym sts Chopin podczas święta żeglarzy w Kilonii. Zapraszamy do czytania bardzo ciekawych refleksji bosmana w naszych doniesieniach lub bezpośrednio na Jego blogu.

Każdy szanujący się Brygowiec uważnie śledzi poczynania naszego Webmajstra (Mateusza -freehuman) w nowej roli (wspomaganie Kapitana Krzysztofa Baranowskiego)

Official logo of The Kieler Woche 2005

Witamy sts Chopin w domu czyli Kilonii.

Tutaj nasz najpiękniejszy bryg czuje się jak szprotka w sosie własnym. Tutaj godnie będzie prezentował polskie żeglarstwo w jednych z największych tego rodzaju imprez na świecie. Kto może niech się szykuje na powitanie naszego Chopina w macierzystym porcie Szczecin. Zapraszamy również do odwiedzania naszych donosów na temat "Dziwnych przygód pana bosmana". Trzymajmy kciuki, aby nie ustał w dalszej działalności popularyzatorskiej i informacyjnej na stronach internetowych (najświeższe źródło informacji z cyklu - co dzieje się na żaglowcu).

Mamy nadzieję, że kiedyś na stronach Bractwa zobaczymy również zdjęcie człowieka wielozadaniowego kapitana Kantorysińskiego zwijającego bombrama - wieści z nomen omen z 13-go (obok tych na których szyje sfatygowane żagle).

Kiel - map from Micheline 2004

Brak nam wieści z pokładu sts Chopin jak i panuje cisza na łączach (Bractwo Brygowe, Blog Bosmana).

Trzymamy kciuki za końcówkę 18-tej Szkoły pod Żaglami i przypuszczamy, że "nasi" znajdują się już w okolicach Kilonii. Stąd i dodatkowe informacje na naszych stronach.

North Atlantic Central - map from MSN Encarta

Szanowni Rodzice jak i wielbiciele uczestników 18-tej Szkoły pod Żaglami.

Zapraszam do studiowania zamieszczonej mapki Oceanu Atlantyckiego oraz późniejszych jej uaktualnień. Podczas trwania naszej Szkoły ruszyły regaty The Rolex Atlantic Chalenge 2005 (więcej o rejsie po polsku na stronach Jachtingu - link poniżej). Uczestniczą w nim jachty Formuły 1 jak i znany nam Stad Amsterdam. W różnych miejscach Atlantyku znajdują się jachty startujące w regatach Global Challenge (regaty dookoła świata). Na mapie oznaczono również cel najbliższy naszych żeglarzy czyli wyspy Azorskie. Ciekawe, może wypowiedzieliby się bardziej znający na żeglowaniu po Oceanie Atlantyckim, ale może jest szansa, że nasi żeglarze spotkają jeszcze na trasie te super wyścigi na super jachtach i żaglowcach?

Bay of Biscay

Wiemy już z informacji podanych w blogu Bosmana oraz na stronach Bractwa, że sts Chopin zmierza w kierunku Europy. Prawdopodobnie przepłynie przez Zatokę Biskajską aby następnie udać się w kierunku Kanału Angielskiego aby ostatecznie dotrzeć do Kilonii. Trzymamy kciuki za wrażenia załogi na tej trasie.

Atlantic 1905 - holder of the oldest sailing record over Atlantic Ocean - photo by James Burton

Ze stron Bractwa wiemy, że w okolicach Azorów brak wiatru i sts Chopin płynie na silniku. Ale na Atlantyku tłok jak w godzinach szczytu. A i warunki pogodowe w różnych jego regionach są diametralnie różne o czym możemy się przekonać z aktualności w ramach czasopisma Jachting. Tam też o zmaganiach na rozlicznych jachtach Formuły I pędzących przez Atlantyk z nieprawdopodobnymi prędkościami. Obejrzyj aktualne informacje pogodowe oraz zapoznaj  się z historią zagrożonego najstarszego rekordu żeglarskiego poprzez jachty uczestniczące w regatach atlantyckich.

Sunset over Rozewie Cape seen from Wladyslawowo Harbour

Rodziców jak i wielbicieli uczestników 18-tej Szkoły pod Żaglami gorąco zapraszamy do odwiedzania stron Bractwa Brygowego gdzie znajdują się najświeższe wiadomości przekazywane bezpośrednio z pokładu sts F.Chopin.

Szalonych Rodziców (KOR) śledzących swoje pociechy zapraszamy do nowych stron z informacjami o porcie przeznaczenia (według Bosmana) czyli Ponta Delgada na Azorach.

Trzymamy kciuki za  uczestników 18-tej Szkoły pod Żaglami

Z relacji Bosmana (Bosman Story) wynika, że czeka nas teraz około 20 dni bez bezpośrednich relacji (no chyba, że jakiś telex od kapitana). Płyną w kierunku Azorów.

Witamy uczestników 18-tej Szkoły pod Żaglami

Trzymamy kciuki za udany i pełen niezapomnianych wrażeń rejs (przygoda życia). Będziemy z uwagą śledzić trasę i poczynania "kaczorów".

Rodzicom radzimy śledzić Bosman Story z dodatkowymi informacjami i odnośnikami. Strona jest intensywnie aktualizowana w miarę pojawiania się kolejnych wpisów w blogu Bosmana.

Hey Brygowcy, idzie wiosna. Trzeba zabrać się do prac żeglarskich. Jak ktoś nie może na Chopinie to może przeprowadzić remont jakiejś żaglówki na śródlądziu (aby nie wyjść z wprawy).

Dla tęskniących za morzem załączam fotkę z Orłowa. Zapraszam również do śledzenia Bosmana w naszych relacjach będących uzupełnieniem  wspaniałego blogu.

W związku ze śmiercią

Jana Pawła II

zapal świeczkę dla Naszego Papieża na Tej Ziemi.

Toruń 21:37 =>

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Brygowcom udanego wypoczynku i szybkiego powrotu na nasz ukochany żaglowiec.

Jak chcesz hip-hopować w większym formacie kliknij TUTAJ (pamiętaj - miej włączony dźwięk w swoim komputerze).

Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim dzielnym żeglarkom brygowym życzenia dużej ilości ciepła, przyjaźni i niezapomnianych rejsów (oczywiście na brygu sts F.Chopin)

Stan administratora po kolejnych uaktualnieniach strony w ostatnich tygodniach.

Zapraszamy do zapoznania się ze stronami poświęconymi portom regionu  Wysp Morza Karaibskiego  np: Martynika, Grenadyny, Św.Łucji itd.

 Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z targów żeglarskich

Krak Żagiel 2005

 Zapraszamy do sprawdzania katalogu updates histrory.

Tam najłatwiej znaleźć co nowego znalazło się na stronach a zapewniam, że bardzo dużo!

Wszystkim Brygowcom życzę udanych Walentynek.

 

a administratorowi stron Bractwa Brygowego udanych szusów w Marillevie

end