Łączność i inne sprawy

Creasy Parents Club

Rodzice 19-tej Szkoły pod Żaglami. Cieszcie się, że Wasze pociechy wyruszają na "Przygodę życia".

Zapraszam do krótkiego opisu z czasów Szkoły syna administratora w latach 2002/3.

Gdynia Radio. Możność bezpośredniej łączności z żaglowcem drogą radiową. Niestety kochane TPSA usługę zlikwidowało.

Poland Direct.

Usługa pozwalająca z dowolnej budki telefonicznej na terenie miasta odwiedzanego przez sts E.Chopin, bez gotówki, można zadzwonić do Polski. Wystarczy wykręcić numer odpowiadający Polsce na terenie owego kraju a następnie poczekać na zgodę osoby do której dzwonimy na opłatę za rozmowę w złotówkach w kraju. Najpotrzebniejsze numery kontaktowe oraz ceny podane poniżej. Do rachunku trzeba doliczyć jeszcze 1,22zł dla TPSA za połączenie.

Francja (w tym również Martynika)

0 800 990 048

1,20 zł/min

Hiszpania (w tym również Wyspy Kanaryjskie)

900 990 481

1,20 zł/min

Portugalia (w tym również Madera)

800 800 480

1,20 zł/min

GSM World Asocciation

Komórki:

Najwygodniejszy i pewny sposób łączności. Niestety drogi- szczególnie rozmowy. Koszt sms-ów oraz transmisji do przyjęcia. Należy jednak pamiętać również o opłatach roamingowych które nie są bezpośrednio uwidaczniane w cennikach. Najlepiej więc skontaktować się z polskim operatorem u którego mamy wykupiony abonament.

UWAGA: Aby mieć łączność w Ameryce Północnej i Południowej niezbędnym jest posiadanie telefonu trzy zakresowego tz. obejmującego zakres 1900MHz nie stosowany w Europie. Całe szczęście, naokół wszystkie nowe komórki ten zakres mają.

Dla przykładu, jeśli mamy abonament w Era (chociaż pewnie dla innych operatorów opłaty reamingowe są podobne) przykładowe ceny dla Portugalii (Madera)

Teraz należy kliknąć rozwijane menu np. połączenia sms dla dowolnego operatora. W tym przypadku okazuje się, że opłata u wszystkich operatorów jest taka sama i wynosi 1,95zł

Martynika jest droższa. Rozmowa to 7,31zł/min. Ale sms tyle samo czyli 1,95zł